خانه / نقد و بررسی / افزایش چند برابری ابزار صداوسینما/ بیکاری ۸۰ درصدی یک صنف

افزایش چند برابری ابزار صداوسینما/ بیکاری ۸۰ درصدی یک صنف

 وی ادامه داد: در حال حاضر تنها ۲۰ درصد از اعضای این انجمن مشغول به کار هستند و این در حالی است که معتقدم اگر کار در سینمای ایران به درستی توزیع شود، بی‌شک عوامل پشت صحنه از این رخوت و بیکاری و مشکلات اقتصادی که دارند رها می‌شوند.

دبیر انجمن صدای سینمای ایران بیان کرد: مساله بیکاری در این بخش تنها محدود به افراد گمنام یا تازه‌کار نیست و بارها شنیده‌ایم که بسیاری از صدابرداران و صداگذاران حرفه‌ای نیز مدت‌ها است بیکار هستند و به شغل‌های دیگر مانند مسافرکشی روی آورده‌اند. شنیدن این اخبار برای ما بسیار سخت است و متاسفانه به عنوان دبیر انجمن نمی‌توانم کاری برای حمایت از آنها انجام دهم.

وی تاکید کرد: این درست نیست که عده زیادی از اهالی سینما به دلیل وجود روابط و شرایط غیرحرفه‌ای و تن ندادن به این شرایط مدت‌های طولانی موفق به کار در سینما نشوند.

این صدابردار توضیح داد: انجمن صدای سینمای ایران تمام تلاش خود را می‌کند تا مشکلات صنفی موجود را برطرف کند، در همین راستا سقف و کفی برای دستمزدها قرارداده‌ایم و از اعضا خواسته‌ایم که کمتر و یا بیشتر از آن دریافت نکنند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات ما این است که با توجه به افزایش قیمت ارز، ابزار کار ما نیز گران شده است و می‌توان گفت این قیمت‌ها به چندین برابر رسیده است، با توجه به اینکه ابزار صدابرداری و صداگذاری توسط خودمان تامین می‌شود، ما نیز نمی‌توانیم با دستمزدهای قدیمی کار کنیم.

ناصر انتظاری در پایان گفت: پیش از این کف دستمزد تعیین شده برای صدابردار ۱۵ میلیون و برای صداگذار ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود، اما متاسفانه در حال حاضر این دستمزدها قابل استناد نیست، چرا که پیشنهاد دستمزدهایی که از تهیه‌کنندگان می‌شود بسیار کمتر از آنچه که باید باشد، هست.


منبع


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

«پایتخت ۶» آبان ماه کلید می‌خورد/ جدیدترین تصاویر از «خوابزده»

در حال حاضر ۳۰ درصد از تصویربرداری فصل دوم مجموعه «خواب‌زده» انجام شده و فصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *