خانه / نقد و بررسی / «الکساندر پین» از «کوچک سازی» و فیلم‌های موردعلاقه‌اش گفت

«الکساندر پین» از «کوچک سازی» و فیلم‌های موردعلاقه‌اش گفت

الکساندر پین در جشنواره فیلم تریبکا و نشست‌های مربوط به کارگردانان این رویداد حاضر شد.او جدیدترین فیلمش «کوچک‌سازی» را سخت‌ترین فیلمی توصیف کرد که تا امروز کارگردانی کرده‌است.

به گزارش «ایندی‌وایر»، این فیلم با توجه به حضور مت دیمن و هونگ چاو یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌های سال گذشته میلادی بود که در نهایت انتظارهای عمومی را برآورده نکرد. با وجود این، پین در صحبت‌های اخیرش برملا کرد که ساخت این فیلم از همه نظر دشوار بود، از نوشتن فیلم‌نامه و تأمین بودجه تا تدوین و… از پین در این باره هم سؤال شد که آیا هیچ‌کدام از فیلم‌هایش را اگر امروز می‌ساخت، تفاوتی با قبل می‌کردند یا نه، که او چنین پاسخ داد: «اگر کارگردان پذیرایی باشید قبول می‌کنید که غبار تاریخ بر فیلم‌تان بنشیند. شما وقتی دوربینی را روشن می‌کنید، در واقع زمان را در محفظه‌ای حبس می‌کنید و نه‌فقط زمان بلکه خودتان را.»

پین هم‌چنین به فیلم‌هایی اشاره کرد که برایش بسیار ارزشمند هستند. او تاکید کرد سیصد فیلم محبوب دارد اما اگر بخواهد فقط از سه فیلم نام ببرد آن فیلم‌ها «هفت سامورایی» (آکیرا کوروساوا، ۱۹۵۴)، «این گروه خشن» (سم پکین‌پا، ۱۹۶۹) و «آخرین مأموریت» (هال اشبی، ۱۹۷۳) هستند.


Post Views:
۶

منبع

هنر و تجربه


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

پیمان معادی جایزه دستاورد جشنواره استکهلم را گرفت

پیمان معادی که همراه با سعید روستایی برای نمایش فیلم «متری شیش و نیم» به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *