خانه / نقد و بررسی / برندگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند/ «کتاب سبز» بهترین فیلم شد

برندگان اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند/ «کتاب سبز» بهترین فیلم شد

 در جوایز اسکار ۲۰۱۹، دو فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» و «سوگُلی» ساخته «یورگس لانتیموس» هر کدام با نامزدی در ۱۰ شاخه بیشترین شانس کسب جوایز را دارند.

 

مراسم با اجرای گروه کوئین و آدام لمبرت و ترانه «We will Rock You» آغاز شد.

 

در این دوره از مراسم اسکار فیلم های «سوگلی» و «رُما» هر کدام با ۱۰ نامزدی پیشتاز دیگر نامزدها هستند.

 

فهرست برندگان نود و یکمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:

 

بهترین فیلم بلند

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، سوگُلی، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

 

برنده: کتاب سبز

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین کارگردانی

نامزدها: اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (سوگُلی)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

 

برنده: آلفونسو کوارون (روما)

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

 

برنده: رامی مالک (راپسودی بوهمی)

 

بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (سوگُلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

 

برنده: اولیویا کولمن (سوگُلی)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)

 

برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگُلی)، ریچل وایس (سوگُلی)

 

برنده: رجینا کینگ برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

 

برنده: روما (مکزیک)

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

 

برنده: کلنزمن سیاه

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، سوگُلی، معاون

 

برنده: کتاب سبز

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین مستند بلند

نامزدها: انفرادی آزاد، مراقب فاصله بودن، از پدران و پسران، آر بی جی، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر

 

برنده: انفرادی آزاد

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

 

برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین تدوین

نامزدها: کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، سوگُلی، معاون

 

برنده: راپسودی بوهمی

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین موسیقی متن

نامزدها: پلنگ سیاه، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز

 

برنده: پلنگ سیاه

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین ترانه

نامزدها: پلنگ سیاه، آر بی جی، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

 

برنده: ستاره‌ای متولد شده است

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: جنگ سرد، سوگُلی، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

 

برنده: روما

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین طراحی لباس

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

 

برنده: پلنگ سیاه

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین مستند کوتاه

نامزدها: گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

 

برنده: نقطه انتهای جمله

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

 

برنده: معاون

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین طراحی تولید

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

 

برنده: پلنگ سیاه

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین تدوین صدا

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

 

برنده: راپسودی بوهمی

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین صداگذاری

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

 

برنده: راپسودی بوهمی

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

 

برنده: نخستین انسان

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر

 

برنده: پوست

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

 

بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: رفتار حیوانی، بائو، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها

 

برنده: بائو

مراسم اسکار 2019,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

با بهترین سریال های کمدی تاریخ آشنا شوید

در این مطلب به معرفی بهترین سریال های کمدی تاریخ خواهیم پرداخت که لحظات شیرین فراوانی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *