خانه / نقد و بررسی / جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه کن ۲۰۱۸ به کارگردانی ایرانی رسید

جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه کن ۲۰۱۸ به کارگردانی ایرانی رسید

جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه هفتادویکمین جشنواره بین المللی فیلم کن به فیلم «مرز» (Border) محصول مشترک دانمارک و سوئد ساخته علی عباسی کارگردان ایرانی-سوئدی رسید.

هیات داوران نوعی نگاه کن به ریاست «بنیسیو دل تورو» علاوه بر اعظای جایزه بهترین فیلم به «مرز» به کارگردانی عباس امینی، از فیلم «مرده و دیگران» (The Dead and the Others) به کارگردانی مشترک «ژائو سالاویزا» و «نادر مسورا» با جایزه ویژه هیات داوران تقدیر کردند.

دومین فیلم بلند داستانی عباسی کارگردان متولد ایران و مقیم دانمارک از روی داستانی کوتاه نوشته یون آیویده لیندکیست نویسنده سوئدی خالق «بگذار فرد مناسب وارد شود» ساخته شده و متمرکز بر یک مأمور گمرگ سوئدی است که حس بویایی غیرعادی دارد. او گرفتار یک سرگردانی اخلاقی و شخصی درمورد یک مسافر مشکوک می‌شود و به این شکل دنیایی که می‌شناسد از هم می‌پاشد.

در سایر بخش‌ها، جایزه بهترین کاردانی به «سرگی لازنیتسا» برای فیلم «دونباس» (Donbass) تعلق گرفت و «سوفیا» ((Sofia)) به کارگردانی «مریم بن مبارک» نیز برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.

«ویکتور پولستر» ستاره ۱۶ ساله فیلم بلژیکی «دختر» (Girl) به کارگردانی لوکاس هونت بود که جایزه بهترین نقش‌آفرینی را برد. او در این فیلم نقش یک ترنسجندر را دارد که می‌جنگد تا به آرزوی خود برسد و یک بالرین شود.

«بنیسیو دل تورو» بازیگر برنده اسکار پورتوریکویی به عنوان رییس و «آنه ماری جاسیر» کارگردان زن فلسطینی، «کانتمیر بالاگوف» کارگردان روس، «ویرجینی لدوین» بازیگر اهل فرانسه و «جولی هانت سینگر» مدیر اجرایی جشنواره فیلم تلوراید آمریکا اعضای هیات داوران بخش نوعی نگاه امسال را تشکیل می‌دادند.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) آغاز شد و شنبه شب با معرفی برندگان بخش مسابقه اصلی به کار خود پایان می‌دهد. کیت بلانشت رئیس داوران این بخش است.

 


Post Views:
۱


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم جنگی برتر در مورد جنگ جهانی دوم؛ از «فهرست شیندلر» تا «پیانیست»

جنگ جهانی دوم بدون شک تاریک ترین فصل از تاریخ بشریت است که علاوه بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *