خانه / نقد و بررسی / سریال «ارباب حلقه‌ها» گران‌ترین پروژه تلویزیونی تاریخ خواهد بود

سریال «ارباب حلقه‌ها» گران‌ترین پروژه تلویزیونی تاریخ خواهد بود

سریال اقتباسی «ارباب حلقه‌ها» توسط آمازون یک قدم دیگر به ساخت نزدیک شده است. سریالی که با بودجه ۱ میلیارد دلاری و دو سال زمان تولید گران‌ترین پروژه تلویزیونی تاریخ خواهد بود. این در حالی است که ۲۵۰ میلیون دلار از این مبلغ فقط صرف دریافت حقوق اقتباس از آثار تالکین شده.

در کنار پنج فصل سریال «ارباب حلقه‌ها» آمازون احتمالا یک اسپین‌آف را هم در نظر داشته باشد. هنوز صحبت کردن درباره‌ی این اسپین‌آف کمی زود به نظر می‌رسد اما یکی از آثار تالکین محتمل‌ترین منبع اقتباس این پروژه است. تالکین کتاب فشرده و پیچیده‌ای را به نام «سیلماریلیون» نوشته که حوادث بسیاری را از جمله خلقت زمین میانه، نبردهای حماسی بین نژادی، دسیسه‌های سیاسی، انحطاط تمام جوامع، تاریخ الفی و کوتوله‌ای و مباحث بسیار دیگری را در آن مطرح می‌کند. همین باعث می‌شود که آمازون برای اقتباس اسپین‌آف بیش از ده انتخاب داشته باشد. این در حالی است که ویدیو گیم اخیر «زمین میانه» شخصیت‌هایی را از کتاب «سیلماریلیون»، از جمله سلبریمبور معرفی کرده. پرنس سلبریمبور الفی است که تعدادی از حلقه‌های قدرت به دست او ساخته شده است.

از طرف دیگر طبق گزارشات امکان دارد آمازون از برخی از مصالح فیلم‌های پیتر جکسون استفاده کند. از جمله‌ی این مصالح ممکن است هابیتون در نیوزیلند باشد که این روزها تبدیل به یک مکان توریستی شده. به نظر می‌رسد آمازون به همین دلیل نیو لاین سینما را هم وارد پروژه کرده. با حضور نیو لاین سینما در پروژه آمازون به راحتی می‌تواند از مصالح فیلم‌ها‌ی سینمایی «ارباب حلقه‌ها» استفاده کند.

طبق گزارش ها حضور یا عدم حضور پیتر جکسون در پروژه به خودش بستگی دارد و در صورت موافقتش، این کارگردان حداقل به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در تولید اثر حضور خواهد داشت. حالا باید صبر کرد و دید که آمازون با میراث غنی تالکین بزرگ چه خواهد کرد.


Post Views:
۱۱۳

منبع

دنیای تصویر


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

بازیگران مشهوری که عطای بازیگری را به لقایش بخشیدند

از کسانی که خودخواسته از هالیوود خارج شدند یا کسانی که به دلایلی از رادار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *