خانه / نقد و بررسی / «مایکل مان» فیلم جنایی می‌سازد

«مایکل مان» فیلم جنایی می‌سازد

مایکل مان بزرگ که از سال ۲۰۱۵ و «بِلک‌هَت» فیلمی را کارگردانی نکرده، بالأخره دست به کار تولید فیلم جدیدش شده است که بازگشت او به قلمروی آشنایش یعنی ساخت فیلم‌های جنایی‌ای مانند «دزد»، «شکارچی انسان» و «مخصمه» را رقم خواهد زد.

به گزارش ددلاین، مان حقوق سینمایی و تلویزیونی کتابی را خریده است که به‌زودی منتشر خواهد شد و درباره قاتلی به نام پل لو رو/ Paul Le Roux‌ است که همه جور جرمی را مرتکب شده است، از تولید و پخش مواد مخدر تا آدم‌کشی و تجارت اسلحه و… این فیلم بر اساس کتابی از اِلِین شانن سروشکل می‌گیرد که چهار سال اخیر را به تحقیق درباره این جنایتکار و دنیای زیرزمینی‌اش اختصاص داده بود.

البته این اولین باری نیست که مایکل مان با الین شانن همکاری می‌کند و آن‌ها پیش از این در سال ۱۹۹۰ در مجموعه تلویزیونی چندقسمتی «جنگ‌های مواد مخدر: داستان کامِرینا» با هم آشنا شدند که بر اساس کتاب «از جان گذشته‌ها»ی شانن ساخته شد. به هر حال پروژه لو رو به قدری برای مان جدی و کنجکاوی‌برانگیز است که او حتی در جلسه‌های دادگاه اخیر این جنایتکار هم حاضر شده است. مان در این باره می‌گوید: «این کتاب مرا به سمت و سوی آدم‌ها و مکان‌های واقعی هدایت کرد و زبان و گرایشی دارد که به اندازه آثار داستانی بزرگ قدرتمند و غنی است…»


Post Views:
۱

منبع

هنر و تجربه


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم جنگی برتر در مورد جنگ جهانی دوم؛ از «فهرست شیندلر» تا «پیانیست»

جنگ جهانی دوم بدون شک تاریک ترین فصل از تاریخ بشریت است که علاوه بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *