خانه / نقد و بررسی / «مایکل مان» فیلم جنایی می‌سازد

«مایکل مان» فیلم جنایی می‌سازد

مایکل مان بزرگ که از سال ۲۰۱۵ و «بِلک‌هَت» فیلمی را کارگردانی نکرده، بالأخره دست به کار تولید فیلم جدیدش شده است که بازگشت او به قلمروی آشنایش یعنی ساخت فیلم‌های جنایی‌ای مانند «دزد»، «شکارچی انسان» و «مخصمه» را رقم خواهد زد.

به گزارش ددلاین، مان حقوق سینمایی و تلویزیونی کتابی را خریده است که به‌زودی منتشر خواهد شد و درباره قاتلی به نام پل لو رو/ Paul Le Roux‌ است که همه جور جرمی را مرتکب شده است، از تولید و پخش مواد مخدر تا آدم‌کشی و تجارت اسلحه و… این فیلم بر اساس کتابی از اِلِین شانن سروشکل می‌گیرد که چهار سال اخیر را به تحقیق درباره این جنایتکار و دنیای زیرزمینی‌اش اختصاص داده بود.

البته این اولین باری نیست که مایکل مان با الین شانن همکاری می‌کند و آن‌ها پیش از این در سال ۱۹۹۰ در مجموعه تلویزیونی چندقسمتی «جنگ‌های مواد مخدر: داستان کامِرینا» با هم آشنا شدند که بر اساس کتاب «از جان گذشته‌ها»ی شانن ساخته شد. به هر حال پروژه لو رو به قدری برای مان جدی و کنجکاوی‌برانگیز است که او حتی در جلسه‌های دادگاه اخیر این جنایتکار هم حاضر شده است. مان در این باره می‌گوید: «این کتاب مرا به سمت و سوی آدم‌ها و مکان‌های واقعی هدایت کرد و زبان و گرایشی دارد که به اندازه آثار داستانی بزرگ قدرتمند و غنی است…»


Post Views:
۱

منبع

هنر و تجربه


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

ستاره‌هایی که در اوج شهرت ورشکست شدند

اگر چه بسیاری از ستاره‌ها از فقر به ثروت رسیده اند، اما برخی از آن‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *