خانه / نقد و بررسی / متلک‌پرانی‌های پیاپی مجریان سیما و رفتار عجیب مدیران سازمان

متلک‌پرانی‌های پیاپی مجریان سیما و رفتار عجیب مدیران سازمان

«دعوای مدیران شبکه٣ با معاونت سیاسی سیما خیلی رو نیست؛ یعنی هیچ‌کس به‌طور مستقیم نمی‌گوید که با دیگری ‏مشکل دارد، اما شواهد چیز دیگری را نشان می‌دهد.» ماجرای اختلافات آنها اما در مقابل مردم، در روزهای گذشته این طور کلید خورد که زمان قطعی پخش ‏اخبار سراسری ساعت ٢٢ شبکه٣ سیما نادیده گرفته شد و به دلیل پخش قسمت اول سریال حوالی پاییز، ٧ دقیقه دیر روی آنتن ‏رفت. معاونت سیاسی هم در همان لحظه آغاز خبر سراسری حرفشان را در کاغذهای خبر گوینده خبر گذاشتند: «از بی‌نظمی و ‏رفتار غیرحرفه‌ای که بابت تأخیر در پخش خبر شد، عذرخواهی می‌کنم!» بعد از این دعوایی که به دنبال تغییر مدیران غیرمستقیم ‏و بی‌سر و صدا بود شکل علنی پیدا کرد.

صبح روز بعد رضا رشیدپور به همراه پرویز نشاط به صورت کاملا آگاهانه در برنامه ‏حالا خورشید مجری اخبار سراسری را مورد تمسخر قرار دادند. با وجود این برخورد تند و غیراخلاقی اما مدیر روابط عمومی ‏شبکه٣، به‌طور غیرمستقیم وجود هر گونه اختلافی را رد کرد:  «هنگام کپی قسمت اول سریال روی سرور پخش، سرور دچار ‏مشکل فنی شد و رفع مشکل سرور و رساندن سریال «حوالی پاییز» چند دقیقه‌ای طول کشید که باعث تأخیر در پخش خبر هم ‏شد‎.‎‏»

معاونت سیاسی هم البته کار رشیدپور در شبکه٣ را بی‌جواب نگذاشت. آنها در بخش خبری ساعت ٢٢ گزارشی درباره ‏سکته قلبی را با این توضیح منتشر کردند:«اگر می‌خواهید سلامت و رشید بمانید حواستان جمع باشد. امان از روزی که ضربان ‏قلبتان برای لحظه‌ای کند شود آن وقت است که هر کسی باشی زمینگیر می‌شوی.» بعد هم تصویری از غش کردن رشیدپور در ‏برنامه حالا خورشید نشان داده شد. این طور که به نظر می‌رسد دعوای مدیران همچنان ادامه دارد و ظاهرا با روی کار آمدن مدیران جدید به اوج خود رسیده است. همه اینها در شرایطی است که محمد علی فروغی، مدیر شبکه٣ سیما چند روز قبل در ‏برنامه حالا خورشید حاضر شد و در آن‌جا حرف‌های زیادی درباره نظم و انضباط در کنداکتور شبکه رد و بدل شد و این شبکه را با ‏شبکه‌های بین‌المللی مقایسه کرد. ‏

و عذرخواهی‌هایی که زیاد شده است

رضا رشیدپور بعد از انتقادات زیادی که درباره تمسخر گوینده خبر به او شد، در توییتر خود عذرخواهی کرد. او نوشت: «وقتی ‏مخاطب برداشت توهین کند یعنی دقت کافی در کلام‌مان یا رفتارمان نبوده است. حتی اگر نیت‌مان غیراز آن باشد. لازم است به ‏صراحت از طرف خودم و گروه نویسندگان برنامه عذر خواهی کنم.» این نخستین باری نبود که رشیدپور به دلیل رفتار یا کلام ‏نادرست خود عذرخواهی کرده است.

او قبلا هم به دلیل گاف‌های زیادی که داشته است در توییتر خود مطالبی نوشته بود: «در بیش ‏از ۶٠٠ برنامه حالاخورشید که ساخته‌ام، برای دعوت از حدود سه میهمان دقت کافی صورت نگرفته است. هرچند که این خطا ‏کمتر از نیم‌درصد است و حضور اشخاص در رسانه ملی استعلام خاص دارد اما لازم می‌دانم به‌عنوان تهیه‌کننده برنامه رسما و ‏صمیمانه عذرخواهی کنم.»

البته نمونه‌های اینچنینی در کارنامه او کم نیست. رشیدپور چند روز قبل هم در برنامه «حالا خورشید» با ‏حضور علی فروغی، نسبت به این ادعای مدیر شبکه٣ که گفت او ساعت ۶ صبح بیدارش کرده تا اجازه بگیرد درباره ‏فردوسی‌پور روی آنتن حرف بزند، هیچ واکنشی نشان نداد و به نوعی حتی گفته‌های فروغی را تأیید کرد، اما وقتی بازتاب‌هایی بعد ‏از پخش برنامه در شبکه‌های اجتماعی را دید تماس بامدادی را کاملا رد کرد. ‏


منبع :شهروند نیوزپیپر


 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

احتمال حضور لئوناردو دی کاپریو در فیلم تازه دل‌تورو

به نقل از ورایتی، «خیابان کابوس» نام فیلمی برای فاکس سرچلایت است که گی‌یرمو دل توروبه عنوان کارگردان آن را می‌سازد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *